Књиге које Вам препоручује професор Радован Дамјановић.
Спиридон Гопчевић
Први део књиге садржи путопис, а у другом делу обрађен је српско-бугарски спор о Македонији и Старој Србији. У њему је изложена историја српско-бугарског супарништва, језик Македонаца и Старо-Србијанаца, њихови обичаји, начин живота, народне песме, итд.
Нема на залихама
Др. Јован И. Деретић
Књиге Античка Србија раскринкава стара веровања о античком времену која нису засноване на научним чињеницама, већ су хипотетички исконструисана ради попуњавања временских и логичких празнина.
Нема на залихама
Станислав Краков
Тај живот, живот једног човека са Балкана, одиграван у једном чудном вртлогу националних, верских, идеолошких, политичких и друштвених сукоба, страсти, међусобног уништавања, немилородних судбина.
Нема на залихама
Мавро Орбини
Књига описује сасвим другачију историју древних Срба и других словенских народа, него што данашњи званични историчари то описују.
Нема на залихама
Станислав Краков
Не очарава у овим путописима само оно што аутор види него и оно како види и предочава, уплићући литерарне и митолошке реминисценције, биографије значајних људи, традицију и историју места кроз која путује.
Нема на залихама
Станислав Краков
Нова географску целина у другој књизи Станислава Кракова је Краљевина Југославија, са центром у јужној Србији (Косово, Метохија и Македонија) као путопишчева опсесивна тема и предмет његових честих ходочашћа.
Нема на залихама
Станислав Краков
Читаоци имају прилику да прате ауторова путовања из ваздуха. Краков је био заљубљеник у летење и пилот. Велики број путописа настали су са путовања хидро авионом. Краков нас води на узбудљив лет у више од тридесет текстова, по Србији, суседним земљама и по свету – Скопље, Фрушка гора, Јадран, Косово, Енглеска, Холандија, Канарска острва, Француска итд.
Нема на залихама
Милош С. Милојевић
У књизи Милојевић пише о пореклу и значају имена Срб, затим о сродству Срба и прастарих народа. Књига садржи и списак српских владара од Свевлада до Стефана Немање па надаље.
Нема на залихама